O nas

Jesteś miłośnikiem kultury koreańskiej? Chcesz poznać język tego kraju? Lubisz filmy Kim Ki-Duka lub słuchasz kpopu? A może po prostu pasjonują Cię podróże? Jeśli tak, to serdecznie zapraszamy Cię do podjęcia studiów na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, który jako jedyny w Polsce oferuje kierunek filologia koreańska! Rozpocznij szaloną przygodę i daj się zauroczyć egzotyką Kraju Spokojnego Poranka. 

Poza praktyczną nauką języka koreańskiego od podstaw, studia na kierunku filologia koreańska oferują szeroki wachlarz przedmiotów, dzięki którym zapoznasz się z kulturą, historią czy literaturą Korei. Ponadto zdobędziesz wiedzę z zakresu językoznawstwa, filozofii, logiki. Po zajęciach możesz rozwijać swoje pasje dołączając do kół zainteresowań, a raz w roku wziąć udział w organizowanych przez nas Dniach Kultury Koreańskiej. Wyjątkowe przeżycia zapewnia możliwość semestralnego lub rocznego pobytu w Korei. Absolwenci filologii koreańskiej są obecnie szefami firm, dyplomatami, pracownikami ośrodków kultury, tłumaczami, wykładowcami na uniwersytetach lub w szkołach językowych. Niektórzy znaleźli zatrudnienie w turystyce lub wybrali wolny zawód.

Filologia koreańska powstała w roku akademickim 2003/2004. W 2007 r. jednolite, pięcioletnie studia magisterskie podzielone zostały na trzyletnie studia licencjackie i dwuletnie studia magisterskie. Od początku istnienia kierunek dynamicznie się rozwija, a nasi absolwenci pracują w najróżniejszych zakątkach świata. Ty też możesz dołączyć do grona studentów filologii koreańskiej UAM! Zapraszamy!