My w Korei

Keun Soriro i K-Community Festival Mentoring Program

Zespół Tradycyjnych Bębnów Koreańskich Samulnori „Keun Soriro” w dniach 2-7.07.2019 wziął udział w programie przygotowującym uczestników do występu podczas K-Community Festival, który odbędzie się 5.10.2019 w Brukseli. Jest to festiwal przygotowywany przez Korean Foundation for International Cultural Exchange (KOFICE) wspólnie z K-Pop Belgium Society, połączony z ich corocznym fesiwalem Hallyu Wave. Oprócz naszego zespołu udział wzięły także drużyny z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Hiszpanii, ucząc się odpowiednio minyo, tańca z wachlarzami oraz tańca z maskami.

Szkoliłyśmy się pod czujnym okiem naszego nauczyciela i mentora Yeon Jeho, muzyka pracującego w Narodowej Orkiestrze Korei. Na zajęciach prowadzonych w Seoul Dance Center poprawiłyśmy błędy, nauczyłyśmy się poprawnej techniki gry oraz nowego utworu, a wszystko to zainspirowało nas do dalszej ciężkiej pracy i działania!

Razem z wszystkimi grupami odwiedziliśmy również Korean Folk Village, studio MBC, pałac Changdeokgung oraz Korean Cuisine Culture Center, gdzie uczestniczyliśmy w lekcji gotowania i sami przygotowaliśmy pyszne bulgogi.

Zapraszamy na facebookową stronę festiwalu: https://www.facebook.com/kcf.kofice/

To był bardzo rozwijający wyjazd, który pozwolił nam wiele się nauczyć, w końcu pod okiem profesjonalisty. Pozostaje nam tylko ćwiczyć, ćwiczyć i wyczekiwać października!